הצעה לסדנה של שישה מפגשים
1. השטיח המעופף- במפגש הראשון נכיר את אומנות סיפור הסיפורים. בדרך פעילה של משחקים קבוצתיים התלמידים יחוו את תפקידו של הסיפור שבעל פה, משחר ההיסטוריה האנושית ועד היום.  דרך תרגילים מגוונים התלמידים יתנסו ויכירו כלים בסיסיים באומנות מספר הסיפורים. כגון: קול, תנועה, חפץ. נקנח במשחקי תפקידים להיכרות עם גיבורי תרבות מתוך עולם הסיפורים. גיבורים כמו הרשלה, שחרזדה, ג'וחא...

 
2. שלושה תפוחים אדומים-
"החובבן מספר את המילים, בעל המקצוע מספר את הסיפור, אך האמן מספר למאזין!"
במפגש השני נתמקד בהתנסות פעילה ולמידה של החוקים והעקרונות האופייניים לסיפור העממי. כגון- פתיחה, סיום, עיקרון ה- 3. האלמנטים הפלאיים והעל טבעיים... נקיים תרגילים בקבוצות קטנות להבנה והפנמה של שלושת המרכיבים החשובים באמנות הסיפור-
1. הסיפור 2. המספר 3. הקהל.
 
3 . היה או לא היה- במפגש השלישי נערוך היכרות עם ז'אנרים שונים ומגוונים הקיימים באומנות הסיפור המדובר: סיפור אישי, אגדות אורבניות, מיתוסים, מעשיות, משלים ואגדות. נקיים משחקים ותרגילים להיכרות עם הז'אנרים השונים. לקראת סוף המפגש יתבקשו כל תלמיד ותלמידה לבחור סיפור מז'אנר אחד. המשימה תהיה להביא סיפור של עד 3 דקות, מהז'אנר שבחרו לקראת מפגש הרביעי.
 
4. אברא כדברא- מילות הקסם אברא כדברא הן בעצם ה-אברא כ- דברא  באומנות הסיפור אנחנו עוסקים בקסם של יכולת בריאה דרך מילים. דרך הדיבור אנחנו בוראים עולם. במפגש זה יוזמנו התלמידים לתרגל כלים וטכניקות של עמידה מול קהל, והגשת סיפור חווייתית. נתנסה ונבין איך סיפור מתעורר לחיים. איך מילים מעוררות חושים ורגשות. כל תלמידה ותלמידה יוכלו להתחיל ולהתנסות דרך הסיפור שבחרו.
 
5. בוסתן הסיפורים- האם המספר צריך לדעת את הסיפור בעל פה? ואם כן, איך זוכרים סיפור שלם בע"פ? נבדוק מה היא תבנית סיפורית? איך אפשר לזכור בעזרת תמונות? נחדד ונתנסה ביצירת קצב ומתח בסיפור? נחווה מהו תפקידם של התיאור והפעולה בעריכת הסיפור ובהגשתו? כמו כן נתרכז בדמות המספר מול הדמויות האחרות ומערכת היחסים ביניהם. דרך תרגול ואימון. צפייה בתלמידים מתנסים בהגשת חלק מסיפור, ומשוב.
​​​​​​​
6. סוף טוב הכול טוב- במפגש זה נסכם את ההיכרות עם האומנות העתיקה של סיפור הסיפורים. נצפה בסרט קצר- 'על האומנות של סיפור הסיפורים'- התלמידים יקבלו זמן לחזרות אחרונות. לסיום נקיים צפייה בהופעות סיפור הסיפורים של כל תלמיד ותלמידה.
Coi בניית אתרים
דף הבית